Żoliborz ma wakacje

Czas rozpocząć nowy wakacyjny sezon. Proponujemy Wam, co zrobić w letnie wieczory, jak spędzić weekend z rodziną bądź znajomym na naszym pięknym, zielonym Żoliborzu oraz na pobliskich Bielanach. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych propozycji. Życzymy udanych i słonecznych wakacji.

Żoliborz

Każdy uwielbia usiąść wieczorem, zrelaksować się, przy okazji oglądając dobry film. Latem kinomaniacy mają świetną okazję na obejrzenie filmów w otoczeniu natury. Co sobotę w Parku Osiedlowym na Zatarasiu można bezpłatnie obejrzeć ciekawe ekranizacje.

Prochownia kolejny raz zaprasza na Kino pod Chmurką. Organizatorzy zadbali o to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Seanse w Parku im. Żeromskiego odbywają się we wtorki o 21.00.

Zainteresowanym tematyką górską polecamy wybrać się 2 lipca do kina Elektronik, gdzie odbędzie się wydarzenie z okazji 80-lecia polskiego himalaizmu. Podczas spotkania będzie można m.in. zobaczyć prapremierę filmu ,,Everest dla każdego’’ oraz posłuchać opowieści Narcyza Sadłonia, który w czasie pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje był lekarzem (Bilety – 25zł, ulgowy 20 zł).

 19 lipca na ogrodzeniu wzdłuż Parku Żeromskiego zawiśnie wystawa fotografii Witolda Krassowskiego ,,LOVE – KROWE. Ostatnia dekada PRL’’. Galeria składa się z ponad 200 zdjęć przedstawiających codzienną sytuację tamtych lat.

Ratusz dzielnicy Żoliborz zaprasza również na edukacyjne rejsy po Wiśle. W każdą sobotę oraz niedzielę w godzinach 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 można podziwiać brzegi Wisły oraz dowiedzieć się nieco o Królowej Polskich Rzek. Rejs rozpoczyna się od przystani przy ZOO i trwa godzinę. Ilość miejsc w łódce jest ograniczona, dlatego należy zapisywać się telefonicznie (534 222 226, hasło: “Czysta woda”). W związku z akcją “Czysta woda” zapraszamy 30 czerwca wszystkich tych, którzy cenią sobie przyrodę, na akcję sprzątania brzegów Wisły. Ruszamy spod Bulwaru im. Zbigniewa Religi (na wysokości KS Spójnia) i będziemy się kierować w stronę Muzeum Sportu i Turystyki.

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej dzielnicy Ratusz przygotował warsztaty plastyczne i taneczne. Aktywne lato w klubie Szafir zaprasza na zajęcia przy ul. Elbląskiej (górka koło placu zabaw). Najbliższe zajęcia odbędą się 26 oraz 27 czerwca o godz. 12.00. i potrwają do 22 sierpnia.

Lato to także idealna okazja do bycia w ruchu. W każdą niedzielę o 10.00 Prochownia zaprasza na poranną jogę. Wystarczy zabrać ze sobą matę i pozytywne nastawienie. Z kolei w sobotę 6 lipca o godzinie 15.00 na Stadionie Marymontu przy ul. Potockiej odbędzie się pierwszy turniej piłki nożnej o Puchar Marymontu, w którym wezmą udział lokalne drużyny.

Jeśli ktoś lubi znajdować skarby to świetną okazją, aby poszerzyć swoją kolekcję jest wyprzedaż garażowa. Każdy może się rozstawić, dlatego warto poszukać dawno nieużywanych przedmiotów, a takich w domu nie brakuje. Na Żoliborzu zawita ona 29 czerwca, 13 lipca, 3 sierpnia,17 sierpnia oraz 7 września na parkingu koło Urzędu. Zapraszamy już od godziny 12.00.

Bielany

Mieszkańcy Bielan także mają okazję zmierzyć się z jogą. We wtorki w godzinach 18.30-19.45 w parku Chomicza odbywają się zajęcia na zdrowy kręgosłup. Pamiętajcie o zabraniu mat.

Dziecięce Lato Teatralne zaprasza na spotkania, w czasie których najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć spektakle kukiełkowe (Plac pod Topolą, między blokami Szekspira 2 a Dantego 3). Przedstawienia będą odbywać się we wtorki oraz czwartki od 25 czerwca do 11 lipca.

28 czerwca od godziny 16.00 bielański Urząd zaprasza także na kosmiczny piknik, czyli Bielany na Orbicie. To idealna impreza dla przyszłych kosmonautów.

Również na Bielanach odbędzie się garażówka. W zeszłym roku, nawet w największym upale, przyciągnęła tłumy. W te wakacje zapraszamy 7 lipca przy skwerze obok Ratusza przy ul. Żeromskiego.

Na Wawrzyszewie od 5 lipca do 9 sierpnia będzie można posłuchać dobrej muzyki. Każdego tygodnia zostanie zaprezentowany inny rodzaj muzyki – od klasycznej, przez warszawską po bałkańską. Warto więc wybrać się na rodzinny spacer na Stawy Brustmana.

Olga Lewandowska

Ilustracje: Dominika Hoyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *