WIELKOFORMATOWA INSTALACJA Z OKAZJI STULECIA AMBASADY SZWAJCARII W POLSCE

„Przyjaźń na okrągło” – to hasło przyświecające obchodom stulecia Ambasady Szwajcarii w Polsce. Z tej okazji mieszkańcy Warszawy będą mogli zobaczyć wielkoformatową instalację, dynamicznie pokazującą flagi obu krajów. Zostanie ona odsłonięta 9 września. Instalację będzie można oglądać do połowy listopada.

Partnerstwo dla rozwoju

W czasie stu lat współpracy Szwajcaria zyskała renomę kraju innowacji, wysokich technologii i zrównoważonego rozwoju. Przyczyniła się do tego również działalność Ambasady, która niezmiennie, poprzez szereg inicjatyw, stwarza przestrzeń do dyskusji i wymiany doświadczeń na wielu płaszczyznach. Udział w tych przedsięwzięciach biorą zarówno naukowcy, przedsiębiorcy i eksperci z różnych branż, jak i przedstawiciele mediów, kultury, organizacji pozarządowych i władz. Dążenie do ugruntowania dobrej współpracy gospodarczej oraz chęć współtworzenia środowiska sprzyjającego rozwojowi innowacji i inwestycji wyraża się silną obecnością około 200 szwajcarskich firm na polskim rynku.

„ «Przyjaźń na okrągło» to hasło znakomicie oddające dialog i współpracę między Polską a Szwajcarią. Oba kraje łączą te same wartości – innowacje, technologia oraz działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej, a instalacja stworzona na obchody stulecia Ambasady przez Philippa Krebsa i Paula Reichardta jest ich odzwierciedleniem i reprezentuje szereg łączących nas cech. Symbolizuje radość, harmonię, ruch, spotkanie, przyjaźń i niespodziankę. Przypomina nam również, że „nosimy” te same kolory.”

Jürg Burri, Ambasador Szwajcarii w Polsce.

Instalacja świetnie oddaje sytuację szwajcarskich firm w Polsce, które mocno wrosły w polski krajobraz. Można śmiało powiedzieć, że firmy szwajcarskie zainwestowały w Polsce po to, by tu zostać. Świadczą o tym nie tylko transfer know-how i reinwestowane zyski, ale też dbałość o lokalne społeczności, w których firmy się znajdują, oraz o 65’000 pracowników, których tak bardzo cenią. Również polska kadra zarządzająca cieszy się dużym zaufaniem wśród szwajcarskich inwestorów – firmy są z reguły zarządzane przez Polaków.”

                            – Ulrich Schwendimann, Dyrektor Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej

Instalacja składa się z 96 wielkich balonów i ma wymiary 10 x 15 metrów. Dopełnieniem do symbolicznej liczby 100 są 4 jeszcze większe balony, które towarzyszyć będą instalacji. Połączenie dwóch flag, w które układają się balony, w jednym i tym samym dziele, ma na celu podkreślenie długotrwałej współpracy i przyjaźni.  Za pośrednictwem interfejsu Wi-Fi obserwator ma możliwość wpływu na zmianę częstotliwości przechodzenia jednej flagi w drugą.

Autorami instalacji są polsko-szwajcarski artysta – Philipp Krebs, oraz jego wieloletni współpracownik Paul Reichardt, współtworzący FlyingWalls (www.flyingwalls.com).

Od świtu 9 września warszawiacy będą mogli oglądać najnowszą instalację, która pojawi się przed siedzibą Ambasady Szwajcarii. Wieczorem tego samego dnia odbędzie się uroczyste przyjęcie, podczas którego, w obecności Przewodniczących Parlamentarnych Grup Przyjaźni obu krajów, Ambasador Jürg Burri odsłoni instalację.

Patronami obchodów stulecia Ambasady Szwajcarii w Polsce jest osiem szwajcarskich firm zrzeszonych w Polsko-Szwajcarskiej Izbie Gospodarczej.

Profile Sponsorów:

 1. ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Wzbogacając produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych o oprogramowanie, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. utalentowanych pracowników w ponad 100 krajach, którzy kontynuują ponad 130‑letnią historię ABB.
  Więcej informacji na: https://new.abb.com/pl
 • Credit Suisse jest wiodącą instytucją finansową o międzynarodowym zasięgu i 165-letniej historii. Firma, której siedziba mieści się w Zurychu (Szwajcaria), zatrudnia ponad 48 tysięcy pracowników i posiada przedstawicielstwa w około 50 krajach, w tym biura w Warszawie i Wrocławiu. Strategia Credit Suisse opiera się na kluczowych kompetencjach firmy, jako światowego lidera w dziedzinie zarządzania majątkiem, dysponującego rozległymi możliwościami w obszarze globalnej bankowości inwestycyjnej. Europa Środkowa i Polska pozostają obszarami intensywnej działalności firmy, a zwłaszcza jej międzynarodowego działu International Wealth Management.
  Więcej informacji na: https://www.credit-suisse.com/pl/pl.html
 • Euroglas jest międzynarodową firmą zajmującą się produkcją szkła płaskiego typu Float, szkła z powłokami niskoemisyjnymi, oraz szkła laminowanego.

Firma należy do grupy szybko rozwijających się, średniej wielkości przedsiębiorstw, będąc równocześnie jednym z największych producentów szkła w Europie.

Euroglas zna i pielęgnuje swoją tradycję. Będąc spółką córką szwajcarskiej grupy Glas Trösch zarządzaną przez czwarte pokolenie rodziny Trösch stawia na sukces i rodzinną kulturę przedsiębiorstwa. Sposób na sukces jest prosty i konsekwentny: wykwalifikowani i zaangażowani pracownicy produkują innowacyjne produkty wychodząc naprzeciw potrzebom klientów.
Więcej informacji na https://www.euroglas.com/pl.html

 • Novartis zmienia oblicze medycyny, aby poprawiać i przedłużać życie ludzi. Jako wiodąca globalna firma farmaceutyczna wykorzystujemy innowacyjne technologie naukowe i cyfrowe, aby tworzyć transformacyjne terapie w obszarach o ogromnych potrzebach medycznych. W naszym poszukiwaniu nowych leków niezmiennie plasujemy się w czołówce światowych firm inwestujących w badania i rozwój. Produkty Novartis docierają do prawie 800 milionów ludzi na całym świecie. Na całym świecie w firmie pracuje około 110 000 osób ponad 140 narodowości.
  Więcej informacji na https://www.novartis.pl/
 • PATH Family Office (Suisse) SA to firma skupiająca się na unikalnej koncepcji 360 stopni wokół Własności Prywatnej. Specjalizuje się w zarządzaniu majątkiem oraz kompleksowym doradztwie prawnym i podatkowym dla zamożnych klientów indywidualnych, rodzin i przedsiębiorców. PATH Family Office świadczy usługi w zakresie: zarządzania majątkiem, bankowości inwestycyjnej, doradztwa dla klientów indywidualnych, planowania międzypokoleniowego, nowych przedsięwzięć biznesowych, compliance, konstytucji rodzinnych, działalności charytatywnej, ubezpieczeń, usług concierge. Partnerzy PATH Family Office mają łącznie 100 lat doświadczenia w pracy z zamożnymi klientami prywatnymi. Swoim klientom oferują eksperckie rozwiązania idealnie dostosowane do ich potrzeb i okoliczności. Świadczą usługi w językach: angielskim, francuskim, polskim, rosyjskim, ukraińskim, włoskim.
  Więcej informacji na: https://pathsuisse.ch/pl/
 • Roche jest liderem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Firma posiada unikalne portfolio w takich dziedzinach terapeutycznych jak: onkologia, reumatologia, neurologia, hemofilia, immunologia i choroby zakaźne, a w swojej strategii koncentruje się na medycynie personalizowanej. W Polsce Roche działa od ponad 100 lat, wspierając rozwój polskiej gospodarki poprzez wielomilionowe inwestycje w badania i rozwój. To właśnie tutaj działają światowej klasy ośrodki Roche: Regionalne Centrum Badań Klinicznych dla Europy Środkowo-Wschodniej oraz Globalne Centrum Rozwiązań IT. Wraz z warszawskim Centrum Onkologii Roche współtworzy Centrum Naukowo-Przemysłowe oraz pierwszy w Polsce onkologiczny ośrodek badań klinicznych wczesnych faz. Roche Polska jest również partnerem strategicznym Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) pierwszej tego typu inicjatywy w Europie Środkowo-Wschodniej Powołanej przy Agencji Badań Medycznych.
  Więcej informacji na: https://www.roche.pl/pl.html
 • Stadler buduje pociągi od ponad 75 lat. Dostawca systemowych rozwiązań w obszarze pojazdów szynowych ma swoją siedzibę w Bussnang we wschodniej Szwajcarii i zatrudnia około 12 300 pracowników w lokalizacjach produkcyjnych, inżynieryjnych i serwisowych na całym świecie. W Polsce zatrudnia łącznie ponad 1500 osób w zakładach w Siedlcach i Środzie Wielkopolskiej oraz w zespołach serwisowych w Warszawie i Łodzi. Stadler dostarcza kompleksową gamę produktów w segmencie transportu ciężkiego i miejskiego, które znane są z wysokiej jakości, niezawodności i niskich kosztów eksploatacji. Wraz z lokalnymi partnerami buduje wartość dodaną w regionie i branży.
  Więcej informacji na: https://www.stadlerrail.com/pl/  
 • SWISS KRONO sp. z o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Lucerna), światowego lidera w produkcji płyt i wyrobów drewnopochodnych. W polskich zakładach zatrudnionych jest ponad 1100 osób, a cała Grupa Swiss Krono zatrudnia ponad 5000 pracowników w zakładach zlokalizowanych na całym świecie, m.in. Szwajcarii, Francji, Niemczech, Rosji, Ukrainie, Węgrzech i USA. Oferta obejmuje produkty drewnopochodne z trzech branż – meblarskiej, budowlanej i wykończenia wnętrz. SWISS KRONO sp. z o.o. dostarcza swoje wyroby do klientów z 75 krajów.
  Więcej informacji na: https://www.swisskrono.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *